`
Projekty Unijne Biuletyn Informacji Publicznej Epuap

Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Libertowie

Na życzenie Rady Sołeckiej oraz Dyrekcji Szkoły i Przedszkola w Libertowie w dniu 12 stycznia 2016 r. pracownicy Zespołu ds. Inżynierii Ruchu uczestniczyli w Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w miejscowości Libertów na drodze powiatowej nr 2174K. Zadaniem komisji było przedyskutowanie możliwości uspokojenia ruchu na odcinku ul. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ul. Sportowców.

Wstępnie ustalono, że w celu zmniejszenia prędkości pojazdów poruszających się przez centrum miejscowości Libertów zastosowane zostaną progi wyspowe. Ponadto przystanek komunikacji zbiorowej zostanie przeniesiony w nowe miejsce (za skrzyżowanie z ulicą Sportowców), a istniejące przejście dla pieszych prowadzące do sklepu i przystanku autobusowego (kierunek Skawina) zostanie dodatkowo zabezpieczone poprzez słupki.
Mamy nadzieję, że wszystkie wymienione działania dotyczące zmiany stałej organizacji ruchu w Libertowie, przyczynią się do zmniejszenia prędkości poruszających się pojazdów oraz zwiększą bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu – szczególnie dzieci.

 

komisja brd libertow 2015 03 04 061 550

Data publikacji:
Kategoria: Wiadomości