UWAGA! Strona archiwalna
(nie jest już aktualizowana)


Nowa strona dostępna jest pod adresem:
http://zdpk.krakow.pl

 

 

Nawałnice niszczą drogi

We wtorek 27. maja wystąpiły w Powiecie Krakowskim gwałtowne opady, które dokonały zniszczeń na drogach. W Woli Radziszowskiej woda wylała się z rowów odwadniających, zalewając jezdnię i skrzyżowanie dróg powiatowych 1939k i 1786k. nawalnice 094120-550

Dzięki natychmiastowej interwencji służb ZDPK, drogi oczyszczono i udrożniono odpływ wody. Do podobnej sytuacji doszło w tym rejonie w roku ubiegłym (opady nawalne doprowadziły wówczas do podmycia korpusu drogi i oberwania jezdni na odcinku 150 metrów), toteż na zlecenie ZDPK trwają prace nad koncepcją odwodnienia tego terenu. Koncepcja będzie gotowa w lipcu, natomiast jesienią należy spodziewać się ukończenia prac ziemnych przez nią określonych, a tym samym, ostatecznego rozwiązania problemu.
Zalane zostały także ulice Zawodzie i Podlesie w Radziszowie, gdzie natychmiast podjęte zostały działania odwadniające. Do poważniejszych zniszczeń doszło w Brzyczynie, gdzie trwał właśnie remont przepustu, a nawałnica całkowicie zdewastowała wykonane już prace. Należy podkreślić, że Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego uporał się tego samego dnia, do wczesnych godzin wieczornych, z doraźnym zabezpieczeniem miejsc, które ucierpiały podczas popołudniowej nawałnicy, a także z ich uprzątnięciem.

 

nawalnice 102153-550

 

nawalnice 095057-550